90W Dell LA90PS0-00 LA90PS1-00 DC Car/AIR Charger Adapter
  • Model: LA90PS0-00
Add to Cart:
Item Specification:
OUTPUT: 19.5V 4.62A 90W
Connecter size: 7.4 mm5.0 mm, with central pin inside
Warranty: 12 months
Status: Brand new original & genuine
Replace Part Number:
LA90PS0-00,LA90PS1-00
Compatible Models:
Dell Inspiron Notebooks: 13R(N3010)
Dell Inspiron Notebooks: 13z(5323),14z(1470),14z(5423),14z(N411z),15z(1570)
Dell Inspiron Notebooks: 14R(5420),14R(N4010),14R(N4110)
Dell Inspiron Notebooks: 15R(5520),15R(7520),15R(N5010),15R(N5110)
Dell Inspiron Notebooks: 17R(5720),17R(7720),17R(N7010),17R(N7110)
Dell Inspiron Notebooks: N3010,N4010,N5010,N1710,M101z,M4110,M5010,M5030,M5110
Dell Inspiron Notebooks: N4020,N4030,N411z,N5030,N5040,N5050
Dell Latitude Notebooks: E4200,E4300,E4310,E5400,E5410,E5420,E5430,E5500,E5510,E5520,E5530,
Dell Latitude Notebooks: E6220,E6230,E6320,E6330,E6400, E6400 ATG,E6400 XFR,
Dell Latitude Notebooks: E6410,E6410 ATG,E6420,E6420 ATG,E6420 XFR
Dell Precision Notebooks: M20,M60,M65,M70,M90,M2300,M2400,M4300
Dell Vostro Notebooks: 1000,1014,1015,1088,1200,1210,1220
Dell Vostro Notebooks:1300,1310,1320,1400,1440,1500
Dell Studio Notebooks: 14z(1440),1457,1458,15(1535) ,15(1537),1536,1555
Dell Studio XPS Notebooks: 13(M1340 ),16(1640),16(1645),16(1647)
Dell XPS Notebooks: M1210,M1330,M140,M1530,14(L401x),14(L412z),14(L421x),14z,15(L502x),15(L521x),15z
The package includes:
1 x 19.5V 4.62A 90W Dell LA90PS0-00 LA90PS1-00 DC Car/AIR Charger Adapter