19V 2.1A Slim genuine Samsung AA-PA3NS40/US AD-4019SL AC Adapter
  • Model: Samsung AD-4019SL
Add to Cart:
Item Specification:
100% Original Genuine OEM Samsung 40W AC Adapter.it is new style.
INPUT: 100-240V 50-60Hz (for worldwide use)
OUTPUT: 19V 2.1A 40W
Connecter size: 3.0mm1.1 mm (ref to the picture).
Outlet: 3-prong
Cord Cable: US/ UK/ EU/ AU plug
Warranty: 12 months
Status: Brand new original & genuine
One Power cord is included with this adapter for FREE(fit your country )
Replace Part Number:
AA-PA3NS40/US AD-4019SL
Compatible Models:
Samsung ATIV Book 9 Lite NP905S3G-K08 Ultrabook
The package includes:
1 x 19V 2.1A Slim genuine Samsung AA-PA3NS40/US AD-4019SL AC Adapter